Przepis na eLearning

20 marca, 2024
  • shutterstock_1936916389_compressed-min

Jeśli obserwujecie WeLearning to już pewnie zauważyliście, że lubimy w firmie dobrze zjeść i się wspólnie pobawić. Znajomy zwrócił nam niedawno uwagę, że na naszych SM to tylko o jedzeniu i imprezach😊 żeby nie było, postanowiliśmy napisać więcej o idealnym szkoleniu e-learningowym.

Przepis na Idealne Szkolenie E-learningowe😊
Składniki:

1 porcja motywacji

2 szklanki klarownych celów edukacyjnych

1 łyżka interaktywnych narzędzi edukacyjnych

1 szczypta różnorodnych materiałów dydaktycznych

2 łyżki interakcji społecznych

1 filiżanka oceniania i feedbacku

Przyprawy do smaku: kreatywność, elastyczność, dostępność

Instrukcje:
Krok 1:

Przygotuj motywację: W dużym naczyniu wymieszaj entuzjazm, zrozumienie potrzeb uczestników oraz jasne określenie korzyści wynikających z ukończenia kursu. Pozwól motywacji gotować się na wolnym ogniu, aż osiągnie punkt wrzenia.

Krok 2:

Dodaj klarowne cele edukacyjne: W osobnym pojemniku dokładnie wymieszaj cele krótko- i długoterminowe, zapewniając, aby były mierzalne, osiągalne, zgodne z rzeczywistymi potrzebami oraz czasowo ograniczone.

Krok 3:

Wsyp interaktywne narzędzia edukacyjne: Dodaj do miksera narzędzia, takie jak quizy, interaktywne prezentacje, wideo-lekcje, gry edukacyjne i inne, aby zapewnić różnorodność i zaangażowanie uczestników.

Krok 4:

Wymieszaj różnorodne materiały dydaktyczne: W osobnym naczyniu połącz teksty, obrazy, nagrania audio i wideo, ćwiczenia praktyczne oraz dodatki w formie e-booków czy artykułów, aby stworzyć interesującą mieszankę treści.

Krok 5:

Dodaj interakcje społeczne: Włącz do miksera platformę dyskusyjną, forum, czat oraz możliwość współpracy w grupach, aby uczestnicy mogli dzielić się wiedzą, doświadczeniami i wspierać się nawzajem.

Krok 6:

Dolej ocenianie i feedback: Nie zapomnij o regularnym ocenianiu postępów uczestników oraz dostarczaniu im konstruktywnej informacji zwrotnej, aby mogli ciągle się rozwijać i poprawiać.

Krok 7:

Przypraw do smaku: Dopasuj szkolenie do indywidualnych potrzeb i preferencji uczestników, dodając kreatywność, elastyczność i zapewniając dostępność dla wszystkich.

Krok 8:

Gotuj na niskim ogniu przez około 4-6 tygodni: Pozwól uczestnikom przyswajać wiedzę, rozwijać umiejętności i budować społeczność uczącą się przez odpowiedni czas.

Krok 9:

Podawaj na gorąco, z uśmiechem: Gotowe szkolenie e-learningowe podawaj uczestnikom z entuzjazmem, gotowością do wsparcia i pozytywnym nastawieniem.

Krok 10:

Dziękuj za skorzystanie z przepisu: Na koniec nie zapomnij podziękować uczestnikom za udział oraz zachęć ich do kontynuacji nauki i rozwoju.

Smacznego WeLearningu😊!