Jak w WeLearning tworzymy e-learning

Czerwiec 21, 2017

Często nasi klienci pytają nas jak wygląda proces tworzenia szkoleń w naszej firmie? Czy jest skomplikowany, czy jest dla nich obciążający? NIE! Jest tak poukładany aby ograniczyć zaangażowanie klienta do absolutnego minimum. Poznajcie 9 kroków do dobrego projektu.

Po przesłaniu do nas materiałów merytorycznych otrzymujecie od nas zbiór pomysłów, koncepcje oraz wycenę w kilku wariantach. Powstaje również wstępny harmonogram prac. Po wyborze koncepcji i jakości opracowujemy szczegółowy harmonogram. Przystępujemy również do opracowania scenopisu, który nanosimy na materiał. Scenopis ma za zadanie określić jak szkolenie będzie wyglądało i jak działało.

Po akceptacji ogólnych ustaleń przystępujemy do realizacji pierwszych wizualizacji. To moment, w którym zobaczycie gotowe zaprojektowane ekrany.

Po akceptacji pierwszych wizualizacji i uzyskaniu pewności, że wybrany styl graficzny i forma przekazu są odpowiednie, realizujemy pozostałe ekrany, sukcesywnie przesyłając wizualizacje do wglądu.

Na tym etapie czekamy na Wasze uwagi  i poprawki do scenopisu oraz gotowych wizualizacji. Nie ograniczamy ich ilości. Ważne jednak, aby uwagi były konkretne i nie dotyczyły elementów, które były wcześniej już zaakceptowane (rozdzielczość, layout, styl graficzny). Wszelkie inne uwagi są uwzględniane w cenie produkcji i nanoszone najszybciej jak to jest możliwe.

Pierwsze zaakceptowane wizualizacje zostają zaprogramowane i nabierają kształtu realnego szkolenia. Próbkę szkolenia otrzymujecie w postaci linku. Szkolenie możecie testować on-line jako HTML. Mamy świadomość, że szkolenie z zaprogramowanymi interakcjami może być odebrane inaczej, niż przy oglądaniu wizualizacji. Tu również możecie zgłaszać uwagi do interakcji czy tekstów. Wiemy, że czasem czytając dany tekst kolejny raz dochodzimy do wniosku, że trzeba go zmienić.

W ustalonym terminie otrzymujecie pełne szkolenie. Nadal jest to link do strony HTML. Po wprowadzeniu wszystkich uwag i korekt oczekujemy akceptacji z Waszej strony.

Po akceptacji przygotowujemy gotową paczkę SCORM według ustaleń. Paczkę możecie zaimplementować na platformę. Zawsze jesteśmy do dyspozycji i służymy pomocą w przypadku problemów.

W ramach produkcji przysługuje Wam bezpłatna modyfikacja 3% ekranów. To wbrew pozorom sporo, bo to 3 pełne ekrany przy szkoleniu 100 ekranowym. Pozostałe modyfikacje tekstowe i graficzne są realizowane w ramach roboczogodziny. Zamawiając zmiany (po wyczerpaniu 3%) otrzymują Państwo zwrotnie dokładną informację o całościowym koszcie modyfikacji.

12 miesięczna gwarancja zapewnia niezawodne działanie szkoleń i innych elementów wytworzonych przez WeLearning.

Proste prawda? Na żadnym etapie nie będziecie sami. Nasi specjaliści zawsze służą profesjonalnym wsparciem. Nie będziemy Was zamęczać ciągłymi akceptacjami, ciężar realizacji projektu przejmujemy na siebie. Nie wierzysz? Sprawdź nas!